Skip to main content
Til toppen
Produktet er ikke aktivt!

Elac DEBUT Reference DBR62, bokhyllehøyttalere i eik, par

Produktnummer: 10303700
EAN: 4011822892007
Elac

Basert på den ikoniske statusen til ELAC Debut Serie, dukker det opp en ny referanse serie – Debut Reference. DBR62 bokhyllehøyttaler høres like bra ut som den ser ut.

En ny klassiker- Elac Debut Reference DBR62 høres like bra ut som den ser ut!

Endringene i Elac Debut Reference Serien begynner med en forbedret høyfrekvensrespons, takket være en nyutviklet bølgeleder rundt diskantelementet kombinert med et mer åpent grilldesign. Samtidig gir en ny bassport lavere støy og høyere basseffekt og forbedret bassdynamikk. Nye kabinetter er med på å redusere vibrasjoner betydelig, og dermed mindre påvirkning på lydbildet.

En ny støpt «kurv» for wooferen gir forbedret stivhet og minimerer resonansene i selve chassiset. Elementer med høy ytelse. Debut Reference DBR62 har en ny høyytelses 6-1/2″ woofer med en aramidfiberkjegle og en ny 1″ silke diskant. Aramidfiber gir et overlegen styrke-vekt forhold og forbedrede dempingsegenskaper i forhold til vanlige papir- eller plast elementer. Denne ekstra styrken har også vært med på å kunne designe et element med større båndbredde og med jevnere respons helt opp til 35.000Hz.
Debut Reference Serien kommer også med et forfinet utseende enten du velger «White Baffle and Oak Cabinet Finish» eller «Black Baffle and Walnut Cabinet Finish.»

"This may be my reference budget speaker …"
- Steve Gutenberg

Spesifikasjoner

Speaker type: 2-Way Bass Reflex
Tweeter:  1″ Cloth Dome
Woofer:  6.5 Inch Aramid Fiber
Crossover frequency:  2200Hz
Frequency response:  44Hz – 35000Hz
Sensitivity:  86db @ 2.83v/1m
Max Power Input:  120 Watts
Nominal impedance:  6 Ohms
Cabinet: CARB2 Rated MDF
Port:  Dual Flared
Cabinet finishes:  White Baffle, Oak Cabinet or Black Baffle, Walnut Cabinet
Accessories included: Magnetic fabric grill
Dimensions (WxHxD):  20,8  x  36 x 27,5 cm
Weight: 8,2 kg

 

 

Lenker
Min side